Akademik Haberler

Akademik Haberler2019-12-03T12:26:56+01:00
1411, 2019

BÖLÜM HOCALARIMIZDAN ÖĞR. GÖR. NEFİSE ŞİRZAD’IN “SOSYAL TİCARETTE ETKİLEŞİMİ ETKİLEYEN FAKTÖRLERİN İNCELENMESİ” BAŞLIKLI MAKALESİ YAYINLANDI.

Bölüm Hocalarımızdan Öğr. Gör. Nefise Şirzad’ın Sosyal Ticarette Etkileşimi Etkileyen Faktörlerin İncelenmesi” başlıklı makalesi İletişim Kuram ve Araştırma Dergisinin 48. Sayısında yayınlanmıştır.

1411, 2019

BÖLÜM HOCALARIMIZDAN ÖĞR. GÖR. NEFİSE ŞİRZAD’IN “DİJİTAL HALKLA İLİŞKİLER VE MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ YÖNETİMi:ŞİKAYET YÖNETİMİ BAĞLAMINDA MEMNUNİYET UNSURLARININ İNCELENMESİ” BAŞLIKLI MAKALESİ YAYINLANDI.

Bölüm Hocalarımızdan Öğr. Gör. Nefise Şirzad’ın Arş. Gör. Dr. Eda Turancı ile birlikte yazdığı Dijital Halkla İlişkiler ve Müşteri İlişkileri Yönetimi: Şikayet Yönetimi Bağlamında Memnuniyet Unsurlarının İncelenmesi” başlıklı makalesi Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dergisinin 31. Sayısında yayınlanmıştır.

909, 2019

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAZ AKADEMİSİ’NİN KAPANIŞ KONUŞMASINI YAPTI.

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAZ AKADEMİSİ’NİN KAPANIŞ KONUŞMASINI YAPTI.

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu,  Koç Üniversitesi UNESCO Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sürdürülebilir Kalkınma Kürsüsü’nün gerçekleştirmiş olduğu farklı ülkelerden akademisyenleri ve uzmanları bir araya getiren “Women’s Empowerment for Sustainable Development” isimli yaz akademisinin kapanış […]

205, 2019

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU “HERKESİN KAZANACAĞI FORMÜL: KADIN İSTİHDAMINI ARTTIRMAK” ÇALIŞTAYINDA KONUŞTU

UNESCO TMK Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İhtisas Komitesi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin(KAGİDER) işbirliğiyle gerçekleşen “Herkesin Kazanacağı Formül: Kadın İstihdamını Arttırmak” adlı çalıştay 30 Nisan 2019 tarihinde KADİGER merkezinde gerçekleştirildi. İş dünyasının  tanınan kadın temsilcilerini biraraya getiren çalıştay, kadının iş piyasasındaki güncel durumunu ve geleceğini masaya yatırdı.

“Asıl Olan Eşitliği Ülke Geneline, […]

104, 2019

BÖLÜMÜMÜZÜN DÜZENLEDİĞİ “4 MİLYONU ANLAMAK: TÜRKİYE’DEKİ SURİYELİLER VE KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM ÇALIŞTAYI” GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü tarafından düzenlenen “4 Milyonu Anlamak: Türkiye’deki Suriyeliler ve Kültürlerarası İletişim Çalıştayı” 29.03.2019 tarihinde Çankaya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleştirildi. Moderatörlüğünü Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun  yaptığı çalıştayda Türkiye’nin en öncelikli sosyal meselesine yönelik tespitler ve çözüm önerileri tartışıldı.

Çalıştayda göç […]

1803, 2019

BÖLÜMÜMÜZ İLE ULUSLARARASI BALKAN ÜNİVERSİTESİ ARASINDA ERASMUS ANLAŞMASI İMZALANDI.

Bölümümüz Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin Halkla İlişkiler Bölümü arasında Erasmus Değişim Programı kapsamında işbirliği anlaşması imzalanmıştır. Bu anlaşma çerçevesinde öğrencilerimiz, bir ya da iki akademik dönem (İsteğe bağlı olarak) Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde eğitim alabileceklerdir.

 

1411, 2018

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU’NUN KONGRE BAŞKANLIĞINI ÜSTLENDİĞİ II. ULUSLARARASI TURİZM VE KÜLTÜREL MİRAS KONGRESİ ŞANLIURFA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU’nun Kongre Başkanlığını, Danışma Kurulu Üyeliğini ve Bilim Kurulu Üyeliğini üstlendiği II. Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir.

Kongrenin açılış konuşmaları Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ömer ARISOY, Öğr. Gör. Dr. Zekeriya BİNGÖL, Moğolistan Hovda Üniversitesi’nden Prof. […]

2610, 2018

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU’NUN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI İŞ HAYATINDA CİNSİYET EŞİTLİĞİ SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU’nun konuşmacı olarak katıldığı, Etiler Soroptimist Kulübü’nün düzenlediği “İş Hayatında Cinsiyet Eşitliği Sempozyumu” Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde  20 Ekim 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilmiştir.

Akademi, iş dünyası, medya ve sivil toplum kuruluşlarından önde gelen konuşmacıların yer aldığı sempozyumda Bölüm Başkanımız ve aynı zamanda UNESCO Toplumsal Cinsiyet […]

607, 2018

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU’NUN KONGRE BAŞKANLIĞINI YÜRÜTTÜĞÜ III. ULUSLARARASI GENÇLİK ARAŞTIRMALARI KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

BÖLÜM BAŞKANIMIZ PROF. DR. ZEYNEP KARAHAN USLU’NUN KONGRE BAŞKANLIĞINI YÜRÜTTÜĞÜ III. ULUSLARARASI GENÇLİK ARAŞTIRMALARI KONGRESİ NAHCİVAN’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun, Nahcivan Üniversitesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Bağırsoy ile birlikte  kongre eş başkanlığını yürüttüğü III. Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi, 27 Haziran- 1 Temmuz Tarihlerinde Nahcivan’da Nahcivan Üniversitesi’nde […]

406, 2018

BÖLÜMÜMÜZ ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ OBEN HÜSEYİN SAZANER YÜKSEK LİSANS EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Bölümümüz Araştırma Görevlisi Oben Hüseyin Sazaner, Akdeniz Üniversitesi  İletişim Fakültesi’nde Jüri Başkanlığını Bölüm Başkanımız Prof. Dr.  Zeynep Karahan Uslu’nun yaptığı Tez Savunma Sınavı’nı başarıyla tamamlamıştır. Oben Hüseyin Sazaner’in “Sol Basında Bir Öteki Olarak Ülkücüler” adlı çalışması, Sınav Jürisi tarafından Halkla İlişkiler ve Tanıtım Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı tezi […]

2604, 2018

“TÜRKİYE’NİN MARKA EDERİ ve ULUS MARKALAMA SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu

“TÜRKİYE’NİN MARKA EDERİ ve ULUS MARKALAMA SEMİNERİ” GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bölümümüzün düzenlemiş olduğu “Türkiye’nin Marka Ederi ve Ulus Markalama” Semineri fakültemiz içerisinde gerçekleştirildi. Seminerde Türkiye’nin marka değerini güçlendirmeye katkı sağlayacak tespitler ve çözüm önerileri tartışıldı. Seminere Kültür ve Turizm […]

2311, 2017

YUMUŞAK GÜCÜN GÜCÜ; KAMU DİPLOMASİSİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

ankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde “Yumuşak Gücün Gücü: Kamu Diplomasisi Semineri” düzenledi.

 

“YUMUŞAK GÜCÜN GÜCÜ; KAMU DİPLOMASİSİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çankaya Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde “Yumuşak Gücün Gücü: Kamu Diplomasisi Semineri” düzenledi. Seminere Basın […]

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU’nun kapanış konuşmasını gerçekleştirdiği Womens Empowerment for Sustainable Developmentyaz akademisi Koç Üniversitesi’nin Rumeli Feneri Kampüsü’nde gerçekleştirilmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU’nun konuşmacı olarak katıldığı Herkesin Kazanacağı Formül: Kadın İstihdamını Arttırmak isimli çalıştay 30 Nisan 2019 tarihinde KAGİDER merkezinde gerçekleştirilmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU’nun Kongre Başkanlığını, Danışma Kurulu Üyeliğini ve Bilim Kurulu Üyeliğini üstlendiği II. Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Harran Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep KARAHAN USLU’nun konuşmacı olarak katıldığı, Etiler Soroptimist Kulübü’nün düzenlediği “İş Hayatında Cinsiyet Eşitliği Sempozyumu” Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde  20 Ekim 2018 Cumartesi günü gerçekleştirilmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, 2 Ekim 2018 tarihinde Bakü’de, Bakü Yunus Emre Enstitüsünün, Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan Diplomasi Akademisi ve Azerbaycan TIKA Koordinatörlüğü ile birlikte gerçekleştereceği Kültürel Diplomasi Bağlamında TiKA ve Yunus Emre Enstitüsünün Rolleriadlı panele konuşmacı olarak katılacaktır. 

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun kongre başkanlığını yürüttüğü III. Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi, 27 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihlerinde Nahcivan’da gerçekleştirilmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, 27 Haziran- 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Nahcivan’da gerçekleştirilecek olan III. Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi’nin kongre başkanlığını yürütecektir.  

 

 • Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Zeynep Karahan Uslu, 13-15 Aralık 2017 tarihlerinde  ATO Congresium’da düzenlenen III.Ankara Marka Festivali’ndeÜlke Markalamasında Sınırları Genişletmek ve Kamu Diplomasisi” adlı bildirisini sunmuştur. 

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun ilk yazarı olup Prof. Dr.Ali Arslan ve Yrd.Doç. Dr. Mustafa Çağlayandereli ile birlikte yazdığı “Medya Dünyasının Değişen Birey, Toplum, Kültür İlişkileri” başlıklı makalesinin de içinde yer aldığı; UNESCO Türkiye Milli Komisyonu tarafından hazırlanan “Herkes için İletişim” başlıklı kitap yayınlanmıştır. 

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu, 26 – 28 Ekim 2017 tarihinde Kartepe Zirvesi- Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu’nda Bilim Kurulu Üyeliği’ni ve 15 Temmuz: Olaylar ve Süreçler başlıklı oturumun oturum başkanlığını yürütmüştür. 

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun yürütme ve bilim kurulu üyesi olduğu II. Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi, 25-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde gerçekleştirilmiştir.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof.Dr. Zeynep Karahan Uslu,  4-8 Ekim 2017 tarihlerinde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlenen II. Uluslararası Turizm ve Kültürel Miras Kongresi’nde Türkiye Markasının Yönetiminde Göbeklitepe” başlıklı tebliğini sunmuştur.Bölüm Başkanımız Prof.Dr.Zeynep Karahan Uslu, aynı zamanda ilgili kongrenin Danışma Kurulu, Onur Kurulu ve Bilim Kurulu üyeliğini de üstlenmiştir.

 

 • Bölüm başkanımız Prof.Dr.Zeynep Karahan Uslu, 25-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan II.Uluslararası Gençlik Araştırmaları Kongresi’nin yürütme ve bilim kurulu üyeliğine seçildi.

 

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu‘nun ilk yazarı olduğu, Prof. Dr. Veysel Bozkurt ve Prof. Dr. Hayati Tüfekçioğlu ile yazdığı “The Factors Affecting Voter Behaviour in Local Elections Kocaeli Sample” makalesi Turkish Studies dergisinin 12. Cilt 3. Sayısında yayınlanmıştır. Makaleye aşağıdaki linkten ulaşılabilir:

            http://www.turkishstudies.net/Makaleler/1749749488_1KarahanUsluZeynep-vd-sos-1-18.pdf

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu 18-24 Eylül 2017’de İspanya’nın Malaga şehrindedüzenlenecek olan I.Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresinde Düzenleme Kurulu Başkanı olarak yer almıştır. http://usoskongre.net/danisma.aspx

 

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu‘nun Editörlüğünü üstlendiği Yıldız Sarayı Müzesi Kataloğukitabı yayınlanmıştır.

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Turkish Studies  dergisinin ‘Darbeler ve Darbe Kalkışmaları Özel Sayı‘nın Editörlüğünü üstlenme davetini kabul ederek, kapsamlı bir akademik çalışmayı organize etmektedir. http://www.turkishstudies.net/English/Defaultx.aspx?ID=94 

 

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu  14-16 Aralık 2016 tarihlerinde ATO’da düzenlenen  Ankara Marka Festivali‘nde “Siyaset ve Marka Şampiyonu Olmak” başlıklı bildirisiyle Üniversitemizi temsil etmiştir. 

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu Roma‘da 20-23 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenen  Uluslararası Dil Eğitimi ve Öğretimi Sempozyumu ‘nda Düzenleme Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. http://www.islet2017.org/danisma.aspx

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu  4-6 Kasım 2016’da Antalya’da düzenlenen UNESCO Türkiye Milli Komisyonu 3. Büyük Buluşması‘nda Bilgi ve İletişim Sektörü Paneli’nde Davetli Konuşmacı olarak katılmış”Sürdürülebilir Kalkınmada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Medya” başlıklı tebliğinisunmuştur. http://www.unesco.org.tr/dokumanlar/duyurular/3bb2016program.pdf

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu  2 Mart 2016  tarihinde Ankara TOBB Konferans Salonu’nda düzenlenen ASİAD (Ankara Sanayici İşadamları Derneği) Uluslararası Kadın Zirvesi‘ne konuşmacı olarak katılmıştır.

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu  Kocaeli’nde 26-28 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu Bilim Kurulu‘ üyeliği davetini kabul etmiştir. http://www.15temmuzsempozyumu.com/kurullar.html

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu  9 Mayıs 2016 tarihinde  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Siyaset ve Çalışma Hayatında Kadın Paneli‘ne konuşmacı olarak katılmıştır.

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Antalya’da 23 Ocak 2016 tarihinde KADEMtarafından düzenlenen Kadın ve Medya Paneli‘ne konuşmacı olarak katılmıştır.

 

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu   4 Mart 2016 tarihinde Bilkent Üniversitesi Siyaset Platformu‘nun  Kadın Zirvesine katılmış, “İşte Kadın, Sokakta Kadın, Mecliste Kadın” başlıklı tebliğini sunmuştur.

 

 • Doç.Dr. Handan Özdemir, 21-23 Mayıs 2017 tarihleri arasında Lizbon’da gerçekleştirilen 13th International Conference on Social Sciences and Humanities’de “Building Conspicuous Consumption: Female Consumers’ Never-Ending Will to Consume” başlıklı bildirisini sundu.

 

 

 • Doç.Dr.Handan Özdemir, Elif Akagün ERGİN “Consumer Preferences for Fast Food Brands: Evidence from an Emerging Country” Journal of Marketing Development and Competitiveness (ISSN# 2155-2843),  volume 11(3), 2017 (Eylül sayısında basılacacak)

 

 •    Yrd.Doç.Dr.Elif Akagün ERGİN,  Yrd.Doç.Dr.Handan Özdemir “Explorin Demand toward Celebrity Memorabilia: Do Celebrities Never Really Die? International Journal of Marketing Studies; Vol. 8, No. 6; 2016 (ISSN 1918-719XE-ISSN 1918-7203)

 

 • Doç.Dr.Handan Özdemir, Ankara Marka Festivali, 7-8-9 Aralık 2016, Ankara-Türkiye (Tebliğsiz)

 

 • Doç.Dr.Handan Özdemir, “12. Araştırma Yöntemleri Semineri” , “Nitel Araştırma Teknikleri ve Nvivo” 27-31 Ocak 2016, Side Türkiye

 

 • Doç.Dr.Handan Özdemir, “Advances in Business Related Scientific RearchConference”, 17-18 March 2016  Venice, Italy “Atmospheric Effects in Department Stores : A   Study on Turkish Consumers’ Shopping Behavior”  (Tebliğli)

 

 • Doç.Dr.Handan Özdemir, 6. Pazarlama Araştırmalarında Alternatif Yöntemler Sempozyumu, 19- 21 Mayıs Denizli, Türkiye (Tebliğsiz)

 

 • Doç.Dr.Handan Özdemir, “New York International Business and Social Science Research Conference”, 14-16 July 2016, NewYork, USA “Investigating the Effect of Apparel Labels on Consumers’ Purchase Decisions”  (Tebliğli)    

 

 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi Anıl Kahvecioğlu, “Affirmation, Paraconsistency and Revolution” adlı makalesini 27-29 Haziran 2016 tarihinde London School of Economics’te gerçekleştirilen The Annual Conference of Association for Social and Political Philosophy’de sundu.

 

 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi Anıl Kahvecioğlu, “Conceptual Division of Politics and Political in the Philosophy of Jean-Luc Nancy” adlı çalışmasıyla 21-23 Eylül 2017 tarihleri arasında Oslo Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan The 20th International Conference on Conceptual History’e kabul edildi.